V koľkých videoklipoch môžeme vidieť tvoje umenie? Máš nejaký klip, na ktorý si obzvlášť hrdá?
Tak toto presne povedať neviem, ale za minulý rok ich vyšlo niekoľko. Niekde je viac twerku, niekde menej, niekde ani nie je. Neberiem ani úplne všetky ponuky na klipy, vždy si vyberám a veľakrát podľa toho, kto mi ako človek sedí, kto sa akým štýlom ozve. Samozrejme, že keď niekoho nepoznáš, súdiš len podľa štýlu písania alebo hlasovky, ale aj to ti veľa o človeku napovie. Najviac teraz posielam do klipov moje baby z realtwerku. Tie ma určite v počte predbehli, hehe.
Stáva sa v tomto biznise medzi tanečnicami, že cítiť rivalitu alebo závisť?
Samozrejme. Vždy to bolo, ale najviac to vnímam asi posledný rok. Na to si ale človek zvykne, však netýka sa to určite iba tanečníc. A nie je taká každá. Sú aj skupinky, kde sa ženy navzájom podporujú. O to presne sa snažím aj na tréningoch. Určite by som do „problémov“ medzi tanečnicami zaradila skôr iné veci. Skôr lektorky viac ovplyvňujú amatérske tanečnice učiace tanečné štýly, ktoré samé neovládajú. Je dôležité vyberať si lektorky správne. Nie každé dievča, ktoré učí tanec, je kompetentné na to, aby to robilo.
Chodia mi na kurzy ženy a baby, ktoré predtým boli na takomto tréningu a majú naučené niečo, ale úplne zle. Potom je oveľa ťažšie pracovať s tým a odnaučiť ich takéto veci, ako zlé držanie tela, zlý postoj a o technike ani nehovorím. Mrzí ma, keď počujem vety typu „ako z twerku bolí chrbát,“ a preto ho už niekto netancuje. Naozaj nebolí. Ak sa technika a postoj učí správne, twerk má samé benefity. Či na posilnenie panvového dna, či zapojenie partií, ktoré pri bežnom cvičení nezapájame.
Mať skúsenosti predtým, ako ich chceš odovzdávať iným ľudom je úplný základ. To by som možno chcela poradiť babám, ktoré sa chystajú na túto cestu. Najprv pracujte veľa na sebe, až potom sa skúšajte venovať ostatným. To je taká moja rada pre začiatočníčky.
Pozri si Anetu v našej galérii
Máš pocit, že je vo svete twerku dôležitejší atraktívny vzhľad alebo talent?
Určite talent a hlavne technika. Nebudem ale klamať a hovoriť, že vzhľad nie. Ani ten nie je na posledných priečkach. Je to zrovna práca v ktorej sa hodnotia aj takéto „povrchné“ veci. Od tanca ako takého, cez tvár až po zadok. Podľa toho si aj zahraniční interpreti vyberajú tanečnice na video spolupráce, teda tie instagramové choreografie na ich pesničky. A taktiež aj tí naši interpreti do klipov alebo ak vyberáme tanečnice na koncerty.
Zdroj: Instagram/anetahubinova
Organizuješ workshopy po celom Slovensku. Ako vyzerá taký workshop a aké ohlasy máš od účastníčok?
Workshopy vždy začíname twerkoutom. Spojením cvičenia s twerkom na zahriatie tela. Potom nasleduje strečing a následne vysvetľovanie techniky, opravovanie dievčat a učenie rôznych krokov. Je ale veľký rozdiel pri tréningu začiatočníkov a potom pokročilých. Do každého workshopu je zakomponovaná aj kratšia choreografia a nakoniec si zvykneme natočiť aj videá. To je samozrejme dobrovoľné, ale baby to milujú.
Moje workshopy vždy končia buď rozdaním balíčkov pre účastníčky alebo kratším posedením s pripraveným menším cateringom a tematickou výzdobou. Ohlasy ma tešia najviac. Z veľa žien na tréningoch sa stali dobré priateľky a chodia trénovať spoločne. Je to milé vidieť. Niektoré hanblivé dievčatá nájdu svoje skryté sebavedomie a ja som najviac pyšná, že môžem byť toho súčasťou a pozerať sa na ich progres.
Rovnako by som chcela spomenúť a dať veľký rešpekt maminkám po pôrode. Twerk je výborný aj na posilnenie panvového dna a práve ony si tieto tréningy nevedia vynachváliť. Väčšinou ide najskôr o súkromky a po pár tréningoch sa zvyknú pridávať aj na workshopy. Od tých som síce mala na chvíľku pauzu a venovala sa iba súkromným hodinám, hlavne kvôli tomu pripravovanému celoslovenskému turné. No chýba mi to a strašne sa už teším. Čoskoro našťastie začíname. Bratislava odštartuje prvý Valentínsky workshop 13. 2. 2025 a hneď druhá v poradí je Šaľa s twerkoutom. Ďalšie mestá a dátumy budem pridávať postupne na mojom a skupinovom Instagrame.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)