Silový tréning
Podľa Martina Seeleyho sú vzpierači a kulturisti často prehliadaní, pritom silovým tréningom dosahujú najlepší spánok v noci.
„Pri ich vysokej koncentrácii jedla a bielkovín môže byť jednoduché myslieť si, že sú vzpierači hore celú noc. Silový tréning však skvalitňuje spánok tým, že zlepšuje náladu a zmierňuje príznaky depresie a úzkosti, ktoré síce negatívne ovplyvňujú spánok, ale nemusia mať negatívny vplyv na spánok.“
Tai Chi
Tai Chi, často označované ako „meditácia v pohybe“, je stáročia zaužívanou praxou, ktorá kombinuje jemné plynulé pohyby so sústredeným dýchaním a všímavosťou.
„Premyslené tempo Tai Chi povzbudzuje praktizujúcich, aby sa sústredili na každý pohyb, čím podporujete hlboký zmysel pre uvedomenie a prepojenie medzi mysľou a telom. Táto meditácia nielen upokojuje nervový systém, ale podporuje aj stav relaxácie, ktorý je ideálny na zníženie stresu a úzkosti a vytvára ideálnu kombináciu pre dokonalý nočný spánok,“ dodáva Seeley.
„Cvičenie mysle a tela je dokonca podporované vedou, pretože štúdia od Sleep Medicine zistila výrazné zlepšenie kvality spánku u účastníkov, ktorí pravidelne cvičili Tai Chi.“
Ľahká večerná aktivita
Poslednou možnosťou, ako si nepokaziť spánkový režim, ale urobiť niečo pozitívne pre svoje telo, je vykonávanie ľahkej aktivity počas večera.
„Ak nemáte radi pravidelné alebo intenzívne cvičenie, jemný strečing alebo ľahká joga môžu byť dokonalou kombináciou, ktorá vám pomôže ľahko uvoľniť svaly a previesť telo do pokojného stavu. Ľahké cvičenie je tiež ideálne pre ľudí s už existujúcimi ochoreniami, ktorí si môžu byť vedomí prílišného zvýšenia srdcovej frekvencie, ale napriek tomu chcú zlepšiť svoj spánok a znížiť nástup nočného budenia,“ uzatvára Seeley.